• +371 65424695
  • +371 20374840
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • Pr. - Pk. 8:30 - 17:00
Slider
Tautas bibliotēka

Baltkrievu tautas bibliotēka tika vākta ilgus gadus pēc tautas principa-Caur pasauli pa diegiem. Grāmatas atnesa baltkrievi, tās atveda viesi kā dāvanas, dāvināja dzejnieki un rakstnieki. Tā grāmatu plauktos tika savāktas vairākas grāmatu izlases.

Uz šo brīdi bibliotēkas fondā atrodas ap 700 grāmatām. Pārsvarā grāmatas ir baltkrievu valodā, baltkrievu literatūras klasiķu un mūsdienu autoru grāmatas, uzziņu literatūra, grāmatas par Baltkrievijas un Latvijas sakariem. Daudzās grāmatās ir autoru dāvinājuma uzraksti.


 
 Nacionālais tērps

„Baltkrievu nama” viesus sagaida īpašnieki- Aļesj un Alesja. Viņi ir ģērbti baltkrievu svētku tērpos.

Tajos laikos cilvēki bija tuvu dabai, tieši tāpēc apģērba izgatavošanas procesā viņi izmantojas naturālus dabas materiālus. Audumus veidoja no vilnas, kaņepēm, nātrēm, un protams, lina. Zemnieki lietoja tikai savus izgatavotos audumus un mācēja aust dažādus audumus ar sarežģītiem pinumiem. Zemnieki paši iemācījās krāsot audumus, ar garozu un koku pumpuriem, lauku ziediem, koku saknēm, zālēm un ogām.


 
 Baltkrievu nams

Ekspozīcija atspoguļo baltkrievu zemnieku mājas interjeru. Šeit ir izvietoti gan baltkrievu zemnieku sadzīves priekšmeti un darbarīki, gan aušanas paraugi un izšūšanas piederumi, keramikas izstrādājumi. Eksponāti dod iespēju iepazīties ar 19.gadimsta beigām 20. gadsimta sākuma lauku māju, lai iepazīstinātu ar baltkrievu kultūru un dzīvi.

Baltkrievu mājā ir tāda kārtība, kā dabā- viss ir harmoniski un racionāli. Tautas iztēlē griezti asociējās ar debesīm, grīda ar zemi, pagrīde tika attēlota kā pazemes pasaule, logi- gaismu.


 
 Baltkrievu tradicionālās lelles

Baltkrievu tradicionālo leļļu ekspozīcija tika veidota daudzu gadu garumā. Pamatā lelles tika dāvātas kā suvenīrs no Baltkrievijas. Īpaši vērtīgas ir tās, kuras BKC ansambļi iegūst festivālos, kā piemēram, “Braslavskiji zarnici”, “Mijora novada dzērves un dzērvenes” vai “Dņeprovskas balsis Dubrovnā”. Tādā veidā kolekcija tika papildināta ar vairākiem desmitiem leļļu eksemplāriem no dažādiem valsts reģioniem, tradicionāli izgatavotām no lina auduma, lupatiņām, diegiem, salmiem un pakulām.


 

eiropas galv

2015 - 2024 © Baltkrievu kultūras centrs.